Zmiana aktu notarialnego przy zakupie spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej rozpocząć można na wiele sposobów, istnieje możliwość założenia spółki przez internet, zakup gotowego podmiotu i rejestracji spółki, która jest najbardziej popularną opcją, pomimo że wiąże się z licznymi formalnościami, koniecznością sporządzania wniosków czy kompletowania dokumentacji.

Kupno spółki to wygodne rozwiązanie, powinniśmy jednak pamiętać, że korzystając z niego konieczna jest zmiana aktu notarialnego przy zakupie spółki i zgłoszenie wprowadzanych zmian do Krajowego Rejestru Sądowego. Pomimo tych obowiązków wciąż jest to rozwiązanie ograniczające kwestie formalne w zasadzie do minimum i znacznie przyspieszające procedurę, ponieważ nie wiąże się z koniecznością oczekiwania na rozpatrzenie wniosku przez sąd i wydanie postanowienia.

Warto korzystać z opcji pośrednictwa i podjąć współpracę z firmą, która oferowała będzie znalezienie dla nas spółki i znajdzie się wszelkimi formalnościami a w jej usługach znajdzie się nawet zmiana aktu notarialnego przy zakupie spółki.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe