Zmiana adresu siedziby spółki z o.o.

Jeżeli przedsiębiorca podczas prowadzenia działalności zadecyduje, że jego firma ulegnie zmianie pod względem lokalizacji, to wszelkie modyfikacje w dokumencie powinny zostać obowiązkowe zgłoszone do urzędu.

Ważne jest jednak rozróżnienie pojęcia zmiany adresu, a siedziby – w pierwszym przypadku jest to konkretna lokalizacja danego budynku lub lokalu, natomiast druga kwestia to dana miejscowość, a więc jednocześnie zmiana w drugim przypadku może obejmować obydwa aspekty.

A więc jak przebiega zmiana adresu siedziby spółki z o.o. ? Pierwszym krokiem, jaki dokonać powinien przedsiębiorca jest podjęcie uchwały o dokonaniu zmiany, złożenie odpowiedniego formularza przypisanego do określonej formy organizacyjno-prawnej np. KRS-Z3 dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub KRS-Z1 dla podmiotów gospodarczych o charakterze komandytowym i jawnym, a następnie wysłania dokumentu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Należy także pamiętać, że każda modyfikacja w statucie spółki musi zostać odnotowana i opłacona stawką w wysokości 100 złotych za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a także 250 złotych za wpis do KRS jeżeli procedura rejestracji przebiegała drogą tradycyjną, czyli papierową.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe