Zezwolenie na pracę dla obcokrajowców

Wykonywanie pracy zgodnie z prawem jest ważne zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy powierzającego mu pracę zarobkową. Cudzoziemiec wykonujący funkcję niezgodnie z prawem podejmuje ryzyko, które może doprowadzić do kary grzywy oraz wydania decyzji o powrocie do swojego kraju. Przedsiębiorca, który powierza wykonywanie obcokrajowcowi nielegalnego zlecenia naraża się na odpowiedzialność karną.

Obywatel innego kraju, wykonujący pracę w Polsce powinien przypilnować sobie, aby jego pobyt był legalny. Natomiast właściciel decydujący się na zatrudnienie go powinien uzyskać dokumenty uprawniające go do wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz warunkujące wydanie mu wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy. Pracodawca ma również obowiązek przechowywania kopii dokumentów potwierdzających legalny pobyt cudzoziemca w naszym kraju.

Zezwolenie na pracę dla obcokrajowców to dokument, który reguluje obowiązki cudzoziemca w naszej firmie, dlatego jeżeli zatrudniają Państwo cudzoziemca w swojej firmie, to muszą pamiętać o uzyskaniu tego druku urzędowego.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe