Pomoc w zamknięciu przedsiębiorstwa

Zakończenie działalności przedsiębiorstwa może mieć różne przyczyny. Zazwyczaj wiąże się z przynoszeniem przez firmę strat, chociaż zdarza się, że np. spółka jest rozwiązywana na mocy jej umowy założycielskiej, która przewiduje taką możliwość w pewnych okolicznościach.

Bez względu na przyczyny, całkowite zamknięcie działalności oznacza zawsze ogrom formalności do załatwienia. Podejmując taką decyzję, przedsiębiorca musi liczyć się chociażby z koniecznością wyrejestrowania działalności z KRS lub CEiDG (w zależności od rodzaju podmiotu gospodarczego). Oprócz tego konieczne jest powiadomienie Urzędu Skarbowego, uregulowanie wszystkich zobowiązań i należności oraz sporządzanie odpowiednich sprawozdań finansowych.

Właściciel firmy, który nie może poświęcić czasu na te wszystkie czynności, może zwrócić się o pomoc w zamknięciu przedsiębiorstwa. Jest ona świadczona przez niektóre doświadczone biura rachunkowe i kancelarie podatkowe, które zajmują się tego rodzaju działalnością na co dzień.

Jeżeli przedsiębiorca chciałby powierzyć formalną stronę likwidacji działalności profesjonalnemu zespołowi, który potrafi zająć się tym w najlepszy sposób, to nie ma na co czekać, zwłaszcza że ryzyko, jakie ponosi w takim przypadku jest niewielkie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe