Zezwolenie na pracę dla obcokrajowców dla Ukraińca

Coraz częściej zdarza się, że w Polskich sklepach obsługują nas osoby z innych krajów m.in. z Ukrainy. Dzieje się tak, ponieważ Polskim przedsiębiorcom brakuje pracowników, więc zatrudniają siłę roboczą spoza granic naszego kraju.

Najczęściej w Polsce można spotkać Ukraińców, którzy z przyczyn politycznych uciekają z rodzinnego kraju i szukają pomocy w sąsiadujących państwach. Osoby, które nie są przywiązane do ojczyzny, a chciałyby uzyskać korzystniejsze wynagrodzenie i lepsze warunki pracy bez zastanowienia rozpoczynają pracę nie zwracając uwagi na fakt, czy jest ona legalna i zgodna z prawem.

Przedsiębiorca, który zatrudnia Ukraińca ma obowiązek pozyskania dla niego “zezwolenia na pracę dla obcokrajowców dla Ukraińca”, dzięki czemu zarówno firma, jak i pracownik na tym zyskają, gdyż żadna kontrola nie będzie dla nich problemem.

Dokument ten obrazuje w prosty sposób co będzie należało do obowiązków pracownika, w jakich godzinach będzie on pracował i jakiego wynagrodzenia może spodziewać się za zlecenie.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami, którzy na pewno odpowiedzą na Państwa pytania.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe