Zasady działania spółki z o.o. komandytowej

Wśród spółek prawa handlowego można znaleźć spółkę z o.o. oraz spółkę komandytową. Pozornie te dwie spółki nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale to tylko pierwsze spostrzeżenie, tak naprawdę te dwie formy prawne stają się nierozłączne. Wszystko za sprawą optymalizacji podatkowej, która dzięki tym spółkom jest możliwa.

Zasady działania spółki z o.o. komandytowej nie są skomplikowane. W tym połączeniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością występuje w roli komplementariusza, który za zobowiązania spółki odpowiada całym swoim majątkiem. Cały sęk tkwi w tym, że zgodnie z zasadami funkcjonowania spółki z o.o. jej wspólnicy za zobowiązanie nie odpowiadają, odpowiedzialność ponosi spółka.
Kolejnym elementem, wydaje się, że najważniejszym, jest forma opodatkowania spółek. Spółka komandytowa jest podatnikiem wyłącznie podatku od osób fizycznych, dzięki czemu wspólnicy spółki z o.o. unikają podwójnego opodatkowania.

Coraz częściej w gospodarce podmioty wykorzystują zasady działania spółki z o.o. komandytowej i w takiej formie podejmują działalność. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim połączeniem zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe