Zapis na akcje spółki e-podpis

Wraz z dniem 16 kwietnia 2020 roku weszły w życie przepisy ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Nowelizacja przepisów wprowadza znaczące zmiany w zakresie funkcjonowania spółek handlowych na rynku. Do przepisu mówiącego o tym, że zapis na akcje sporządza się w formie pisemnej na formularzu przygotowanym przez spółkę co najmniej w dwóch egzemplarzach na każdego subskrybenta dodano informację o możliwości zapisu na akcje w postaci elektronicznej.

Elektroniczna forma zapisu na akcje wymaga wypełnienia odpowiedniego formularza oraz opatrzenia go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem elektronicznym.

Warto zauważyć, że posiadania własnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego znacząco ułatwia zarządzanie spółką poprzez umożliwienie załatwiania spraw bez wychodzenia z domu.

Zapis na akcje spółki e-podpis jest wymagany. Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie wyrobienia własnego podpisu elektronicznego. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą naszych usług w zakresie e-podpisu – skontaktuj się już dziś i poznaj szczegóły.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe