Założenie spółki z udziałem spółki zagranicznej

Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że spółka zagraniczna może być wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – podmiot może objąć udziały w polskiej spółce z o.o. w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującym prawem.

Uchwalony przez Sejm Nowy Ład mocno ingeruje w prowadzenie biznesu w Polsce. Wielu przedsiębiorców musi szukać rozwiązań umożliwiających optymalizację podatków. W wielu przypadkach niezbędna jest zmiana formy prawnej działalności. Czy prowadząc spółkę z o.o. również musimy posunąć się do tak istotnych działań?

W spółce z o.o. wprowadzono pojęcie „ukrytej dywidendy”, czyli określonych świadczeń na rzecz wspólników lub osób powiązanych ze spółką. W jaki sposób ominąć dodatkowe opłaty w spółce z o.o.? Korzystną alternatywną może okazać się założenie spółki z udziałem spółki zagranicznej, gdyż spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej mogą być zwolnione od płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad rozwiązaniem jakim jest założenie spółki z udziałem spółki zagranicznej – zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy potrzebnych informacji oraz szczegółów na temat współpracy oraz dostępnych rozwiązań dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe