Założenie fundacji

Rejestracja podmiotów gospodarczych w KRS okazuje się niezwykle trudnym zadaniem dla wielu osób. Dlatego najczęściej korzysta się z pomocy specjalistów w tej dziedzinie, ale rejestracji w KRS podlegają również fundacje i stowarzyszenia. Czy i w rejestracji tych podmiotów można uzyskać pomoc? OCZYWIŚCIE – pomoc w zakładaniu fundacji to kolejna z pośród wielu usług naszej firmy.

Założenie fundacji, chociaż odbywa się również w KRS, nie przebiega dokładnie tak samo. Początkowy etap polega na sporządzeniu aktu fundacyjnego, będącego oświadczeniem woli fundatora oraz ustaleniu wysokości funduszu założycielskiego. Konieczne jest także sporządzenie statusu, którego zadaniem będzie określanie zasad działania tej organizacji. Kolejnym etapem jest zgłoszenie podmiotu w KRS. Dzięki temu etapowi podmiot nie tylko zostanie zarejestrowany, ale również uzyska osobowość prawną, umożliwiającą jego dalszą działalność.

Tworzeniu organizacji pożytku publicznego to niezwykle szczytny cel. Mimo to nie można zapomnieć o tym, że jej rejestracja sprawia dużo trudności. Założenie fundacji może być oczywiście łatwe, wystarczy tylko skontaktować się z naszymi ekspertami, którzy pomogą w założeniu działalności gospodarczej oraz stowarzyszeń i fundacji.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar