Zalety spółki komandytowej

Sądzisz, że spółka komandytowa będzie najlepszą formą na założenie działalności gospodarczej lecz chcesz się upewnić jakoś w tym przekonaniu? Zalety spółki komandytowej z pewnością utwierdzą Cię, że warto założyć tę formę spółki.

Ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy przedsiębiorcy wybiorą tę spółkę jest jednokrotne opodatkowanie zysków spółki. Wspólnicy mogą wybrać opodatkowanie dochodów ze spółki stawką liniową 19%. Spółka ta nie jest obciążona kapitałem zakładowym. Jeżeli dalej chcesz poznać zalety spółki komandytowej, to muszę wspomnieć tutaj o komandytariuszu, którego odpowiedzialność jest ograniczona do sumy komandytowej. Ogromnym czynnikiem wpływającym na decyzje przedsiębiorców o wyborze tej spółki, jest możliwość uczynienia w niej spółki z o.o. lub spółki akcyjnej komplementariuszem, co daje wyeliminowanie osobistej odpowiedzialności osób fizycznych. Spółka ta umożliwia podział ról w spółce na komplementariuszy i komandytariuszy.

Skoro wiesz już jakie są zalety spółki komandytowej to z pewnością możesz już podjąć decyzję, czy na pewno ta spółka będzie dla Ciebie odpowiednia. Podejmując decyzję na tak, możesz już śmiało zabrać się zaproces zakładania. Skorzystaj tutaj z pomocy ekspertów, których oferuje Ci nasza firma.

Zarejestruj spółkę komandytową razem z nami.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe