Zalety prostych spółek akcyjnych

Prosta Spółka Akcyjna będzie nowością w prawie polskich spółek handlowych. Nowe rozwiązania będą dawać wiele możliwości przedsiębiorcom wprowadzający na rynek świeżość i innowacje.

Zalety prostych spółek akcyjnych są obszerne, dlatego warto znać choć kilka z nich.
1. Nieograniczone uprzywilejowania- szerokie możliwości w prostej spółce akcyjnej otwarły się na nieograniczone prawa w zakresie prawa do głosu, prawa do dywidendy, podziału majątku.
2. Łatwa i szybka rejestracja – dla prostej spółki akcyjnej przewidziano bardzo prosty, elektroniczny sposób rejestracji, dzięki czemu można stać się jej posiadaczem w zaledwie 24h.
3. Wiele możliwości pokrycia wkładów na kapitał akcyjny – w odróżnieniu od innych spółek, w prostej spółce akcyjnej wkładam na pokrycie kapitału może być świadczenie pracy lub usług, ale także aporty lub forma pieniężna.
4. Minimalny kapitał akcyjny – jedna z cech, która jest najbardziej rozpoznawalna dla prostej spółki akcyjnej to zdecydowanie jej minimalny kapitał akcyjny wynoszący 1 zł.
5. Ułatwiony obrót akcjami – aby zbyć akcje w P.S.A. wystarczy posiadać formę dokumentową, którą można uzyskać po złożeniu oświadczenia woli, czego dokonać można tradycyjnie lub elektronicznie.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe