Zakup spółki 2019

Każdy przedsiębiorca, ma swoje powody, dla których decyduje się wejść w posiadanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jednak warto przypomnieć największe korzyści, które niesie za sobą takie posunięcie.

W przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej, wspólnicy w spółce z o.o. nie odpowiadają prywatnym majątkiem za zobowiązania firmy. Jest to bardzo korzystne dla przedsiębiorców, ponieważ pozwala uniknąć niepotrzebnego ryzyka w postaci np. zadłużenia.

Posiadając spółkę z o.o. zyskujemy w oczach kontrahentów oraz innych przedsiębiorców. Założenie jednostki gospodarczej może być również konieczne w sytuacji, gdy chcemy starać się np. o dotację unijną.

Podmiot gospodarczy pozwala również znacznie obniżyć miesięczne koszty prowadzenia firmy poprzez powołanie prezesa uchwałą wspólników i tym ominięcia comiesięcznej płatności składki ZUS.

Istnieje możliwość, aby założony podmiot gospodarczy była spółką jednoosobową. Jest to bardzo dogodne, gdy na początku potrzebujemy tylko osobowości prawnej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe