Wyrabianie podpisu kwalifikowanego pomoc

Podpis kwalifikowany to jeden z rodzajów podpisu elektronicznego. Ma on charakter odpowiednika sygnatury własnoręcznej. Najczęściej bywa wykorzystywany podczas zawierania umów i podpisywania dokumentów w sposób zdalny, jeżeli dokumenty posiadają tzw. moc prawną.

Podpis kwalifikowany stanowi tzw. bezpieczny podpis. Różnica w porównaniu do zwykłego podpisu elektronicznego wynika z tego, że charakter podpisu kwalifikowanego jest znacznie bardziej poważny, a wymogi dotyczące jego formy są ściśle kodyfikowane przez literę prawa. Warto podkreślić, że sygnatura kwalifikowana jest kojarzona jedynie z osobą, która jej dokonuje. Jej stosowanie umożliwia zastosowanie specjalnych urządzeń właściwych i przyporządkowanych jedynie jej.

Istotną informacją jest, że podpis kwalifikowany może mieć charakter własnoręcznej sygnatury jedynie w sytuacji, kiedy weryfikuje go tzw. certyfikat kwalifikowany, który wydawany jest przez kwalifikowane jednostki zajmujące się świadczeniem usług certyfikacyjnych.

Oferujemy „wyrabianie podpisu kwalifikowanego pomoc”, czyli usługę, która pomoże spełnić szereg wymogów prawnych uprawniających do stosowania podpisu kwalifikowanego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe