Wspólnicy w spółce z o.o.

Spółka z o.o. to forma prawna przedsiębiorstwa, która utworzona jest przez jedną lub więcej osób. Jest to najpopularniejsza forma prawna w Polsce. Wspólnicy w spółce z o.o. odpowiadają za zobowiązania w ograniczonym zakresie. Wspólnikiem może być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna czy jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że założycielem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być inna jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wspólnicy w spółce z o.o. posiadają prawa i obowiązki. Do praw możemy zaliczyć prawo do uczestnictwa w Zgromadzeniu wspólników, prawo głosu, prawo do udziału w zyskach, prawo do nadzoru nad działalnością spółki, prawo do żądania wyłączenia wspólnika ze spółki, prawo do zbywania udziałów, prawo do kontroli.

Wspólnicy w tej formie prawnej mają obowiązek wniesienia wkładu oraz dokonywania dopłat w stosunku do udziału. Dodatkowo są zobligowani do dostarczania spółce powtarzających się świadczeń niepieniężnych.

Jeżeli chcą Państwo otworzyć firmę w postaci spółki z o.o. to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie zakładania spółek oraz sprzedaży gotowych podmiotów. Z naszą Kancelarią otworzą Państwo firmę szybko, ale bezpiecznie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar