Wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców

Dokonywanie istotnych zmian dotyczących firmy wiąże się z koniecznością ich uaktualniania w różnych instytucjach, czy nawet u stałych kontrahentów, z którymi ona współpracuje.
Jednak najważniejszym miejscem, gdzie należy zgłosić dokonanie zmian jest Krajowy Rejestr Sądowy. By to zrobić, należy złożyć wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców np. KRS- Z3 dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej, a KRS- Z1 dla spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej oraz uiścić opłatę sądową w określonej wysokości za dokonanie zmiany.

Na złożenie wniosku aktualizacyjnego wyznaczony termin wynosi siedem dni od momentu powstania zmiany. Niedopełnienie tego terminu lub pominięcie konieczności dokonania zmian może skutkować konsekwencjami prawnymi oraz nałożeniem na przedsiębiorcę kary grzywny.

Jeśli musisz złożyć wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców skontaktuj się z nami. Wykonamy to zadanie za Ciebie szybko i sprawnie, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że w natłoku wielu spraw zapomnisz o tym.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe