Własna działalność czy spółka

Osoby postanawiające założyć firmę muszą odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie, jakim jest własna działalność czy spółka z o.o.?

W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w wielkim świecie biznesu znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się poprowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Przede wszystkim jej założenie jest proste, szybkie i zupełnie darmowe. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość prowadzenia księgowości uproszczonej, co oznacza że wszelkie rozliczenia przedsiębiorcy będą mogli wykonywać samodzielnie w związku z czym całkowicie zniwelowane zostaną koszty związane z korzystaniem z usług księgowych.

Spółka z o.o. z kolei sprawdzi się jeżeli planujemy poprowadzenie większej działalności. Mimo iż koszty jej założenia i prowadzenia są większe, zapewnia ograniczenie odpowiedzialność wspólników za zobowiązania związane z prowadzeniem działalności. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej odpowiedzialność za zobowiązania swojej firmy ponosi w sposób nieograniczony całym swoim majątkiem przedsiębiorca.

Spółka i działalność gospodarcza to zupełni inne struktury, zanim podejmie się decyzję o wyborze formy prawnej działalności, należy zapoznać się z informacjami na ich temat lub zasięgnąć porady.

Zakładanie jednoosobowej działalności lub spółki

Ze swojej strony może zaoferować Państwu nie tylko doradztwo, które pomoże rozstrzygnąć czy bardziej korzystna będzie własna działalność czy spółka z o.o., ale również kompleksową pomoc w zarejestrowaniu obydwu z tych podmiotów.
Przeprowadzamy procedurę rejestracji zarówno spółek z o.o., jak i jednoosobowych działalności.

Rejestracja spółki z o.o. lub jednoosobowej działalności gospodarczej

Oferta obejmuje doradztwo i kompleksowe przeprowadzenie procedury.

Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.

▸▸▸Przejdź do oferty rejestracji spółki z o.o. w formie PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe