Usługi księgowe dla spółki deweloperskiej

Działalność deweloperska charakteryzuje się tym, że jej przedmiotem jest wykonywanie jednego lub więcej przedsięwzięć deweloperskich, które uregulowane są w ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (KSR 8 często odwołuje do tej ustawy). Proces ten polega na podejmowaniu działań, w wyniku których na rzecz nabywcy ustanowione lub przeniesione zostaje prawo nabywcy. Proces ten obejmuje budowę oraz czynności faktyczne i prawne niezbędne do rozpoczęcia budowy oraz oddania obiektu budowlanego do użytkowania.

Istotną kwestią rachunkowości spółek deweloperskich jest to, że muszą uwzględniać ich specyfikę. Należy podkreślić fakt, że występuje tu kilka długotrwałych etapów, co znacząco wpływa na kształt sprawozdań finansowych za poszczególne lata, np. wynik finansowy, składniki bilansu.

Usługi księgowe dla spółki deweloperskiej, które posiadamy w swojej ofercie pozwalają zadbać o to, aby podczas realizacji przedsięwzięć wszystkie formalności księgowe oraz podatkowe zostały dopełnione. Staramy się również kompleksowo wspierać Klientów w kwestiach prawnych, które budzą wiele wątpliwości inwestorów oraz właścicieli firm deweloperskich.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe