Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest najważniejszym dokumentem w całej firmie. To w niej zawarte są wszelkie postanowienia, prawa oraz obowiązki wszystkich organów. W niej znajdują się informacje dotyczące kapitału zakładowego, sposobów podziału zysków czy powoływania członków zarządu. Rozwiązania każdej spornej sytuacji jaka wyniknie podczas trwania jej działalności należy szukać w tym właśnie dokumencie.

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi jej podstawę, sporządzenie jej stanowi pierwszy krok podczas zakładania firmy, ale musi zostać sporządzona w sposób prawidłowy i zawierać wszelkie niezbędne dane, takie jak:
1. nazwa i siedziba,
2. przedmiot działalności,
3. wysokość kapitału,
4. informacje na temat tego czy wspólnik może posiadać więcej niż jeden udział,
5. liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników,
6. czas trwania spółki (jeżeli jest oznaczony).

Dokument ten zawierany jest przez wspólników, a w momencie jego podpisania powstaje spółka z o.o. w organizacji. W przypadku jednoosobowej spółki, dokument ten zastępowany jest przez akt założycielski. Każda, chociażby najmniejsza, zmiana w umowie zobowiązuje do dokonania aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Nasza Kancelaria pomaga sporządzić umowę spółki z o.o. oraz dokonuje odpowiednich zmian w KRS – zainteresowanych prosimy o kontakt.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe