Sprzedam działającą spółkę z o.o.

Często spotykamy się z ogłoszeniami w Internecie, w prasie, czy innych źródłach typu „sprzedam działającą spółkę z o.o.”. Zastanawiać może nas fakt, czy zakup firmy jest dobrym pomysłem? Czy nie lepiej założyć ją samemu od podstaw?

Otóż dzisiaj administracja jest bardzo rozwinięta i czeka na nas nie jedna formalność. Jeśli chodzi o spółkę z o.o., musimy wypełnić wiele dokumentów, odwiedzić odpowiednie urzędy i w dodatku czekać czasem nawet miesiąc, aby móc rozpocząć prowadzenie działalności. A przecież nie da się ukryć, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej wybierana forma prowadzenia przedsiębiorstwa i większość osób chce właśnie ją założyć. Jest to spowodowane głównie tym, że majątek wspólników jest wykluczony z odpowiedzialności za zobowiązania, ale można zauważyć też sporo innych korzyści.

Tak więc nie opłaca się samodzielnie zakładać przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na ogłoszenie „sprzedam działającą spółkę z o.o.” i realizować pomysł na biznes już po dwóch dniach od daty zakupu.