Uchwała wspólników w spółce z o.o.

Czym jest uchwała wspólników w spółce z o.o.? To bardzo istotna kwestia związana z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Kto może ją powziąć? Kiedy i gdzie?

Uchwała wspólników w spółce z o.o. jest najczęściej podejmowana na Zgromadzeniu Wspólników. Istnieją jednak wyjątki, dla których nie musi zostać powołane Zgromadzenie Wspólników, aby uchwała została zatwierdzona np.: gdy wszyscy wspólnicy wyrażają pisemną zgodę na określone postanowienie lub na głosowanie pisemne. Uchwała wspólników w spółce z o.o. jest wyrazem woli wspólników i dotyczy wszystkich członków organu je stanowiącego. Podjęcie uchwały umożliwia Zarządowi podjęcia działań mających na celu realizację danej uchwały.

Uchwała wspólników w spółce z o.o. powinna być wpisana do księgi protokołów i podpisana przez obecne osoby na Zgromadzeniu.
Zależy Ci na prowadzeniu firmy na odpowiednim poziomie? Poznaj naszą ofertę i sprawdź jak możemy Ci pomóc! Unikaj błędów w prowadzonej działalności. Postaw na profesjonalizm i osiągnij sukces. Zapraszamy do podjęcia współpracy z naszymi ekspertami.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe