Tryb rejestracji spółek handlowych

Jeśli chciałbyś założyć jakąkolwiek spółkę handlową powinieneś wiedzieć, że odbywa się to w określonym trybie. Tryb rejestracji spółek handlowych może nie należeć do najłatwiejszych zadań, ale z pomocą przychodzą nowe środki takie jak Internet.

Najpopularniejszą spółką handlową, którą zakładają przyszli lub doświadczeni przedsiębiorcy jest z spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie tej spółki od 1 stycznia 2012 może odbywać się przez Internet, jest to tzw. tryb S-24.
Nie bez powodu w nazwie tej znajduje się liczba „24”. Oznacza ona przybliżony czas (w godzinach) na zarejestrowanie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Oczywiście wszystko w trybie on-line. Formularz wpisu do KRS znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Ważne jest, aby każdy wspólnik miał swoje konto, ponieważ do zatwierdzenia rejestracji potrzebny jest elektroniczny podpis. Kapitał może być wniesiony do 7 dni od dokonania wpisu, a nie tak jak w tradycyjnej formie przy składaniu wniosku do KRS. Następnie należy udać się do Głównego Urzędu Skarbowego (GUS), aby ten nadał spółce numer REGON. Później numery NIP i VAT (jeśli zgadzasz się na to żeby być vatowcem) nadawane są w urzędzie skarbowym. W trybie S-24 nie ma zasady jednego okienka. Spółka ma obowiązek dostarczyć odpowiednie dokumenty do urzędów samodzielnie.

Jeśli chcesz skorzystać z nowoczesnego sposobu zarejestrowania spółki, ale myślisz, że jest to nadal zbyt trudne to skontaktuj się z naszym konsultantem. Pomożemy wyjaśnić wszystkie zawiłości.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe