Termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej

Termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej – czy dopełnienie formalności w terminie pozwoli uchronić firmę od problemów prawnych? Jaki zgodnie z przepisami obowiązuje termin dopełnienia formalności aktualizacyjnych w KRS w zakresie zmian komisji rewizyjnej spółki?

Jaką rolę w spółce pełni komisja rewizyjna?

Komisja rewizyjna w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością podejmiuje działania kontrolne mające na celu sprawdzić poprawność podejmowanych działań. Organ uprawniony jest do przeglądania i analizowania dokumentów związanych z działalnością spółki z o.o.
Warto zaznaczyć, że komisja rewizyjna podejmuje działania przede wszystkim w okresie sprawozdawczym, po zakończeniu roku obrotowego.
Jej podstawowym zadaniem jest cena sprawozdania zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością: opisowego z działalności spółki i finansowego.

Jaki obowiązuje termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej?

Termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej oraz pozostałych informacji to 7 dni od momentu wystąpienia zmian.

Obowiązek aktualizacji danych w KRS – jakie dane aktualizować?

Przedsiębiorcy prowadzący firmę w postaci spółki zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym muszą pamiętać o konieczności aktualizacji zmian danych po każdej istotnej zmianie podlegającej wpisowi w KRS.

W zakres tego rodzaju danych wchodzą m.in.:
→ skład członków zarządu, komisji rewizyjnej, wspólników
→ adres spółki oraz siedziby spółki
→ lista wspólników
→ zapisy umowy spółki

Zgłoszenie do KRS zmian komisji rewizyjnej oferta

Nasza Kancelaria doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wielu przedsiębiorców nie chce samodzielnie zajmować się procedurą aktualizacji danych spółki w KRS. Z tego powodu oferujemy solidną pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosków aktualizacyjnych.
Zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu, przedstawimy szczegóły oferty oraz odpowiemy na ewentualne pytania. Aktualizacja danych spółki w KRS – zmiana danych z pomocą Kancelarii.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe