Sprzedaż spółek z 2019

Spółki na sprzedaż to ciekawa propozycja dla osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć działalność. Jak wiadomo, zakup gotowej spółki jest wyjściem o wiele szybszym i łatwiejszym, niż tradycyjna rejestracja.

W ofertach możemy znaleźć spółki nowe, jak i stażowe – niektóre firmy prowadzą nawet sprzedaż spółek z 2018 lub 2019 roku. Starsze spółki również są dostępne na rynku, jednak długość stażu wpływa na ich cenę. Dlaczego więc wiele osób szuka dla siebie starszych spółek? Otóż, dłuższy staż spółki niesie ze sobą dłuższą historię w KRS i US – jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorcy, który planuje starać się o dotację lub startować w przetargu.

Staż spółki nie oznacza jednak, że spółka prowadziła jakąkolwiek działalność. W przypadku czystych spółek, istnieją one w stanie swoistego “uśpienia”. Mimo, że przez cały czas trwania wszystkie konieczne podatki i opłaty są odprowadzane przez ich założyciela, to same spółki nie mają zobowiązań – nie wiążą ich żadne umowy, nie zatrudniają pracowników, nie są zadłużone.

Trafiając na sprzedaż spółek z 2019 roku, warto się zastanowić, czy taki staż nie przyniesie nam dodatkowych korzyści. Dla niektórych przedsiębiorców starsze spółki mogą być bardzo atrakcyjną opcją, zwłaszcza jeśli planują rozwijać biznes w sposób szybki i dynamiczny.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe