Sprzedam półroczne spółki

Decydując się na nabycie gotowego podmiotu gospodarczego, zapewne nie raz natrafili Państwo na ogłoszenie typu “sprzedam półroczne spółki”, czym jest oferowany podmiot?

Półroczna spółka to gotowy podmiot gospodarczy w pełni przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej. Charakteryzuje go również sześciomiesięczny staż, który znacząco podnosi jego wartość.
Staż spółki to okres, od którego istnieje na rynku. Przez czas ten jednostka nie musiała nawet prowadzić działalności. Nawet “fikcyjna” aktywność znacząco podnosi wiarygodność podmiotu. Tym samym jej właściciel ma znacznie większe szanse na pozyskanie dotacji, kredytów i innych form wsparcia finansowego. Jest to niezwykle istotne, gdyż bardzo często środki te stanowią jedyną możliwość dla efektywnego rozwoju firmy.

Spółka, która prowadziła już niegdyś pod sobą działalność gospodarczą co prawda pozwala znacznie szybciej zaistnieć na rynku, jednakże wiąże się z dodatkowym niebezpieczeństwem jakie stanowi chociażby jej zadłużenie. Należy mieć na uwadzę, że jednostkę taka przejmuje wraz z jej historią gospodarczą, a więc również wszelkimi długami.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe