Sporządzenie sprawozdań finansowych

Księgowemu w firmie powierza się niezwykle istotne zadania: tworzenie dokumentacji, sporządzanie deklaracji czy ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych. Najwięcej pracy czeka go kiedy zbliża się koniec roku obrotowego.
Do jednych z obowiązków pracownika zajmującej się rachunkowością firmy, po zakończeniu każdego roku obrachunkowego należy sporządzenie sprawozdania finansowego.

Jest to dokument niezwykle złożony, który musi być tworzony według ustalonych odgórnie zasad. Zgodnie z regułami jakie narzuca ustawa o rachunkowości musi być tworzony w języku polskim, a kwoty muszą być ujęte w PLN. W nagłówku sprawozdania finansowego musi widnieć pełna nazwa, adres firmy a także okres czasu, którego dotyczą sprawozdania. Konieczne jest również dołączenie tablic statystycznych, które zawierają zestawienie liczbowe dotyczące danego zagadnienia. Musi zostać również wpisana data, mówiąca o tym kiedy miało miejsce stworzenie tego dokumentu oraz podpisy osób, które go opracowały.

Sporządzenie sprawozdań finansowych to czynność, z która eksperci zatrudniani w naszej firmie doskonale sobie radzą. Jeżeli chcą im Państwo powierzyć tę obowiązek zapraszam do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe