Spółki komandytowe dla obcokrajowców

Zakładać, kupować i prowadzić swoje firmy w naszym kraju mogą nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy. Jednak przepisy prawa obowiązującego w Polsce konkretnie określają, kto może prowadzić dany rodzaj działalności. Czy spółki komandytowe dla obcokrajowców są dostępne?

Osoby pochodzące z krajów będących członkami Unii Europejskiej oraz Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu, jak również obcokrajowcy, którzy otrzymali od Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Polsce statut uchodźcy, pozwolenie na zasiedlenie, zgodę na pobyt tolerowany lub korzystają z ochrony czasowej na terytorium Polski mogą prowadzić swoje firmy w każdym rodzaju formy prawnej. Natomiast pozostałe osoby, będące cudzoziemcami mogą zakładać tylko spółki komandytowe, akcyjne, komandytowo-akcyjne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli jesteś cudzoziemcem, który chce zacząć prowadzić firmę w Polsce i potrzebujesz w związku z tym pomocy, skontaktuj się z nami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że polskie przepisy dotyczące rejestracji nowych podmiotów gospodarczych, są niejednokrotnie zawiłe i wymagają dużej znajomości prawa polskiego, dlatego chcemy zaproponować Ci usługę doradztwa. Możemy pomóc Ci także zarejestrować spółki komandytowe dla obcokrajowców.

Korzystając z naszych usług na pewno nie pożałujesz i dołączysz do grona naszych zadowolonych klientów. Zadzwoń do nas z zapytaniem ofertowym, a nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania i szczegółowo przedstawi ofertę, jaką mamy dla Ciebie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe