Spółka z o.o. spółka komandytowa

Przepisy obowiązującego prawa zmieniają się cały czas, przez co konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu, aby móc na bieżąco obserwować i stosować się do obowiązujących nowych regulacji.

Coraz częściej na rynku zaobserwować możemy firmy w formie sp. z o.o. sp. k. , jednak czym one są?

Twory te to nic innego jak, spółka z o.o. spółka komandytowa połączone ze sobą. Dzięki takiemu połączeniu przedsiębiorcy mogą uniknąć tzw. „podwójnego opodatkowania” dochodu, a także zabezpieczają majątki własne.

W tej formie główną działalność prowadzi spółka komandytowa, której komandytariuszem, który za zobowiązania odpowiada tylko do wysokości wniesionych wkładów jest osoba fizyczna, natomiast komplementariuszem, który za zobowiązania odpowiada całym swoim majątkiem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przypomnijmy, minimalny kapitał zakładowy sp. z o.o. potrzebny do jej powołania, a także stanowiący jej majątek wynosi 5 000 złotych.

Jeśli zainteresowała Państwa sp. z o.o. sp. k. i pragniecie dowiedzieć się o niej więcej informacji lub ją po prostu założyć zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.