Spółka z o.o. komandytowa 2018

Spółka z o.o. komandytowa to spółka komandytowa, w której jednym ze wspólników jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – komplementariusz. Komandytariuszem mogą być zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne.

Kodeks Spółek Handlowych określa, że prawo reprezentacji spółki z o.o. komandytowej ma komplementariusz pod warunkiem, że umowa spółki nie zawiera żadnych ustaleń. Komandytariusz nie jest zobowiązany do prowadzenia spraw spółki z o.o.

Spółka z o.o. komandytowa 2018 to połączenie dwóch rodzajów spółek pozwalające na optymalizację podatkową przy odpowiedniej wysokości obrotów. Spółka z o.o. reprezentuje oraz zarządza spółką. Zysk generuje spółka z o.o. komandytowa co pozwala uniknąć opodatkowania.

Ta forma prawna staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Z pewnością atrakcyjnym czynnikiem jest niższe opodatkowanie i ryzyko odpowiedzialności za zobowiązania niemal na poziomie spółki z o.o..

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszego biura. Rejestracja oraz sprzedaż gotowych spółek. Profesjonalna pomoc przedsiębiorcom.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe