Rozliczenie roczne

Rozliczenie roczne podatkowe to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który prowadzi własną firmę. Podczas dokonywania rozliczeń i obliczania podatku, od osoby wymagane jest, aby ewidencja przeprowadzana była kompleksowo, rzetelnie, dokładnie oraz w oparciu o znajomość regulacji prawnych. Sporządzenie rocznego zeznania podatkowego często właściciele przedsiębiorstw mogą zlecić specjalistom z biur rachunkowych.
Pierwszą rzeczą, jaką podatnik powinien zrobić przystępując do zeznania rocznego jest dokonanie wyboru formularza, który powinien być zgodny z zasadami, na jakich rozlicza się osoba z podatku dochodowego.
Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się poprzez podatek dochodowy na zasadach ogólnych zobowiązani są do wypełnienia deklaracji PIT-36.
W przypadku ryczałtu ewidencjonowanego deklaracja powinna uwzględniać jedynie przychody objęte tym sposobem opodatkowania.
Rozliczenie roczne wykonać można w sposób tradycyjny, lub elektronicznie – decydując się na drugą opcję podatnik może bez wychodzenia z domu sporządzić ewidencję i wysłać bezpośrednio do organu podatkowego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe