Reprezentacja spółki z o.o. komandytowej

Zainteresowała Cię nowość na rynku spółek jaką jest spółka z o.o. komandytowa? Wcale Ci się nie dziwie. Jest to jedna z popularniejszych form spółek, która z dnia na dzień jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców. Istota tej spółki polega na połączeniu spółki komandytową ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, dzięki czemu występują w niej cechy obydwu spółek.

Zaraz.. zaraz .. ale w jaki sposób jest ona reprezentowana? Reprezentacja spółki z o.o. komandytowej polega na podziale obowiązków na te dwie formy spółek. Spółka komandytowa zajmuje się prowadzeniem działalności i dążeniem do osiągnięcia maksymalnego zysku, zaś spółka z o.o. jako komplementariusz prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz.

W kwestii „reprezentacja spółki z o.o. komandytowej” w głównej mierze możemy mówić o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Prawo reprezentowania spółki przysługuje tylko i wyłącznie wspólnikowi, który odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem bez ograniczeń.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe