Rejestracja spółki w KRS opłaty

Założenie własnej firmy jest związane z wieloma procedurami, z którymi musisz się zmierzyć, aby ostatecznie móc prowadzić własną działalność. Bieganina od urzędu do urzędu i uzupełnianie wszystkich koniecznych dokumentów i formularzy bywa męczące. Mówi się, że bardzo trudnym etapem jest rejestracja spółki w KRS opłaty i wszystkie wymagane dokumenty z tym związane.

Koszty rejestracji spółki w KRS można podzielić na dwie odrębne części. Opłata sądowa wynosząca 500 złotych oraz ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym – 100 złotych.
Obydwie te opłaty uiszcza się w kasie sądu odpowiedniego do siedziby firmy. Dowód wpłaty, który otrzymasz, musisz załączyć do wniosku. Obecnie opłaty sądowe zostały ujednolicone i zarówno za rejestrację spółki osobowej, jak i kapitałowej, nie ważne czy drogą elektroniczną, czy kapitałową – kwota jest taka sama.

Ważne jest to, że osoba składająca wniosek musi bez wcześniejszego wezwania uiścić opłaty związane z rejestracją. Wniosek, w którym wymóg ten nie został spełniony, zostaje zwrócony i po uzupełnieniu, może zostać złożony ponownie w terminie 7 dni.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe