Jak utworzyć spółkę z o.o. komandytową?

Spróbuje odpowiedzieć na często zadawane pytanie: „jak utworzyć spółkę z o.o. komandytową?” i pokrótce scharakteryzować proces rejestracji.

Przed rejestracja spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym obowiązkowe jest skonstruowanie umowy spółki z o.o. komandytowej. Ważne jest, by była ona dobrze napisana, aby nie wystąpiły w niej żadne niedociągnięcia, błędy czy kruczki prawne. Skorzystanie z usług prawniczych w tym przypadku powinno bezwzględnie nastąpić.

W KRS konieczne jest powołanie dwóch spółek: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki komandytowej. Podwójne opłaty zwiększają koszty związane z założeniem firmy.

W spółce z o.o. komandytowej oficjalnie działalność prowadzi i wypracowuje zysk spółka komandytowa. Spółka z o.o. jest jej komplementariuszem, który prowadzi sprawy spółki i ją reprezentuje. Taki podział obowiązków pozwala na korzystne ustępstwa w sferze podatkowej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat: „ jak utworzyć spółkę z o.o. komandytową” poszukaj informacji np. w internecie.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe