Rejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o.

Na rynku spółek coraz częściej możemy spotkać się ze spółką komandytową z o.o. Słysząc pierwszy raz takie zestawienie spółek, nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Spółka z o.o. komandytowa od niedawna działa w Polsce, ale cieszy się wielkim i stale rosnącym zainteresowaniem.
Rejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o. odbywa się w dwóch etapach. Jako pierwszą rejestruje się spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a później dopiero spółkę komandytową. Spółka komandytowa jest tą „główną”, która oficjalnie działa na rynku. Spółka z o.o. pełni rolę komplementariusza w spółce komandytowej, co pozwala na ograniczenie odpowiedzialności wspólników ich własnymi majątkami za zobowiązania powstałe w wyniku działalności spółki.

Rejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o. trwa sporo czasu, tym bardziej ten czas się wydłuża, jeżeli nowy przedsiębiorca sam to wykonuje. Do procesu rejestracyjnego wymagane jest zebranie i wypełnienie ogromnej ilość dokumentów.

Jeżeli chcą Państwo posiadać spółkę komandytową z o.o. prosimy o kontakt. Nasi specjaliści pomogą w zarejestrowaniu i połączeniu obu spółek. Dzięki swemu zdobytemu doświadczeniu zrobią to bardzo szybko, a Państwo w mgnieniu oka będą mogli rozpocząć prowadzenie swojej wymarzonej spółki.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe