Rejestracja spółki komandytowej w KRS

Rejestracja spółki komandytowej w KRS to proces przez, który będziemy musiał przejść każdy przedsiębiorca, który marzy o rozpoczęciu działalności gospodarczej w formie spółki komandytowej. Proces ten będzie wymagał spełnienia kilku formalności. Bardzo ważną kwestią jest sporządzenie umowy spółki, która stanowi podstawę do utworzenia podmiotu gospodarczego w formie spółki komandytowej.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym regulacjami prawnymi umowa spółki obligatoryjnie musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego. Nie zachowanie tej formy spowoduje, że rejestracja spółki komandytowej w KRS zakończy się niepowodzeniem. Kolejnym bardzo ważnym krokiem będzie wypełnienie odpowiednich formularzy KRS, które dopełnią cały proces zakładania spółki, w przypadku spółki komandytowej właściwy będzie formularz KRS-W1.

Jeśli spółka komandytowa to forma prawna stworzona dla Państwa zapraszamy do współpracy. Nasza Kancelaria umożliwi Państwu szybkie podjęcie działalności gospodarczej. Z pomocą naszych ekspertów rejestracja spółki komandytowej w KRS przebiegnie płynnie i bez najmniejszych problemów.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe