Rejestracja spółki bez aktu notarialnego

Rejestracja spółki bez aktu notarialnego została zapewniona w roku 2012. Wówczas na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości została zamieszona platforma rejestracyjna umożliwiająca zdalną rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialności. Tym samym proces rejestracji został skrócony z miesiąca do zaledwie jednej doby.
Tradycyjna rejestracja spółki wymaga sporządzenia umowy spółki w formie aktu notarialnego, a następnie jej podpisanie w obecności notariusza. Rejestrując spółkę online program samodzielnie generuje niezbędne wnioski i wysyła do odpowiednich urzędów. Umowa opracowywana jest na podstawie ściśle określonego wzorca. Tym sposobem omijane są również koszty notarialne.

Rejestracja spółki bez aktu notarialnego zapewnia dokładnie taki sam podmiot, co rejestracja tradycyjna. Jedyną różnica jest fakt, iż samodzielna rejestracja pozwala wprowadzać szczególne założenia do umowy np. podział majątku bądź dopłatę do kapitału.

W razie problemów z rejestracją zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy kompleksowe doradztwo z zakresu zakładania działalności gospodarczej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe