Rejestr akcjonariuszy prostej spółki akcyjnej

Rejestr akcjonariuszy prostej spółki akcyjnej stanowi elektroniczny system ewidencji akcjonariuszy PSA i jest jawny dla spółki oraz akcjonariuszy. Wprowadzenie takiego rejestru stało się konieczne w momencie wejścia na rynek tej nowej formy prowadzenia spółek.

Prosta Spółka Akcyjna jest nowym tworem, w którym wiele procesów i przepisów zostało uproszczonych i dostosowanych do przedsiębiorców dzięki czemu jest to obecnie najbardziej elastyczna forma prawna przedsiębiorstwa.

Bardzo ważnym aspektem związanych bezpośrednio z rejestrem akcjonariuszy PSA, jest fakt, iż akcje w spółce zostały zdematerializowane – nie mają postaci fizycznego dokumentu.

Rejestr akcjonariuszy prostej spółki akcyjnej może być prowadzony wyłącznie przez podmioty określone w Kodeksie Spółek Handlowych. Prosta spółka zobowiązana jest podpisać umowę współpracy z wybranym podmiotem.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie założenia Prostej Spółki Akcyjnej, nasi eksperci pomogą przeprowadzić cały proces rejestracyjny. Oferujemy także usługowe prowadzenie księgowości prostych spółek akcyjnych.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe