Rachunkowość finansowa

Rachunkowość finansowa to system, który umożliwia gromadzenie oraz przetwarzanie informacji , które wpływają na sytuację majątkową oraz finansową przedsiębiorstwa. Wszystkie operacje gospodarcze jakie mające miejsce w przedsiębiorstwie ujmowane są w ewidencji księgowej. Regulowana jest przez Ustawę o rachunkowości, standardy międzynarodowe i krajowe, prawo podatkowe oraz inne regulacje. Rachunkowość finansową można podzielić na dwa rodzaje:

    – pełną rachunkowość,
    – uproszczoną rachunkowość.

 
Te dwie formy rachunkowości charakteryzują się zupełnie innymi cechami oraz odpowiednie są dla różnych jednostek gospodarczych. Rachunkowość finansowa spełniania klika cech. Dzięki niej podmioty gospodarcze pozyskują dane finansowe na temat osiągniętych wyników, które umożliwiają podejmowania decyzji inwestycyjnych. Pomaga w przeprowadzaniu kontroli posiadanych zasobów oraz efektywności ich wykorzystania a także wspomaga prawidłowe rozliczenie z kontrahentami oraz różnymi instytucjami.

Jeśli prowadzą Państwo działalność gospodarczą i mają Państwo wątpliwości w zakresie czynności księgowych zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe