Przygotowanie projektów zakładowych planów kont

Zakładowy plan kont stanowi nieodłączny element polityki rachunkowości, jest to wykaz zbiorów, w których ewidencjonowane są dane finansowe firmy. Musi się go sporządzać zgodnie z obowiązującymi zasadami, dlatego przygotowanie projektów zakładowych planów kont wymaga dogłębnej znajomości przepisów ustawy o rachunkowości.

Dokument ten służy księgowaniu poszczególnych operacji finansowych a dzięki temu odzwierciedla działalność prowadzoną przez daną firmę. Jego podstawową funkcją jest dostarczanie organom zarządzającym firmą informacji niezbędnych do zarządzania organizacją albo dokonywania rozliczeń finansowych. Plan ten składa się z kont podstawowych, nazywanych inaczej księga główna, czyli syntetycznych określających główny grupy operacji finansowych i kont analitycznych uszczegóławiających zapisy.
Przygotowanie projektów zakładowych planów kont to niezwykle trudne zadanie, które powinno powierzać się specjalistom. Nasza firma może zająć się ich opracowaniem dla Państwa ,w razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar