Prowadzenie uproszczonej rachunkowości

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że księgowość w jego firmie to podstawa. W Polsce są dostępne dwie formy prowadzenia rachunkowości – pełna i uproszczona. Pełna księgowość to system skomplikowanej ewidencji. Zarejestrowane musi być każde zdarzenie gospodarcze natomiast uproszczona księgowość jest stosunkowo prosta i przedsiębiorca sam może ją prowadzić.

Księgowość uproszczona może być prowadzona przez jednostki fizyczne, spółki jawne, cywilne i partnerskie osób fizycznych, których dochody za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro w walucie polskiej. Wyróżniamy 3 formy uproszczonej księgowości – kartę podatkową, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz podatkowa księgę przychodów i rozchodów.

Prowadzenie uproszczonej rachunkowości jest stosunkowo łatwe. Przedsiębiorca może samodzielnie się tym zająć jednak będzie on zmuszony do zapoznania się z wieloma przepisami dlatego zachęcamy Państwa do korzystania z usług naszego biura. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę usług, które dostosujemy do Państwa potrzeb.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe