Proces likwidacji spółki z o.o.

Proces likwidacji spółki z o.o. jest dość długi i skomplikowany, dlatego podzielony został na kilka etapów, które nieco różnią się od siebie w przypadku, gdy spółka została zarejestrowana w sposób tradycyjny lub elektroniczny (w trybie S24).

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest podjęcie uchwały przez wspólników o rozwiązaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dokument ten powinien zostać należycie sporządzony w formie aktu notarialnego.

Kolejny krok również stanowi podjęcie uchwały o powołaniu likwidatora dla spółki i ustalenie jego sposobu reprezentacji spraw jednostki.

Fakt, iż spółka z o.o. jest likwidowana powinien zostać zgłoszony na odpowiednich dokumentach do Krajowego Rejestru Sądowego, Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz Urzędu Skarbowego.

Proces likwidacji spółki z o.o. musi zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi normami. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w zakresie likwidacji spółki zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na zadane pytania i przedstawią szczegóły naszej oferty.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar