Procedura składania sprawozdań finansowych 2020

Do 30 marca 2020 roku należy złożyć sprawozdanie finansowe za ubiegły rok obrotowy, jeśli data pokrywa się on z rokiem kalendarzowym.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, jak wygląda procedura składania sprawozdań finansowych 2020 to zapraszam do poniższej lektury.

Warto zacząć od zmian jakie wprowadzono w przepisach dotyczących składania sprawozdań finansowych.

Zmiany są trzy:
1. Podatnicy CIT od tego roku, muszą składać sprawozdanie w formie elektronicznej ustrukturyzowanej, a nie tak jak do tej pory-nie ustrukturyzowanej.
2. Podmioty niebędące przedsiębiorcami wpisanymi do KRS nie będą składać już podsumowania roku obrotowego do naczelnika Urzędu Skarbowego, a do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który zajmie się przekazem sprawozdań w odpowiednie miejsca.
3. Do sposobów, na jakie można składać podpis gotowego sprawozdania dołączył nowy, a jest nim uwierzytelnienie za pomocą elektronicznego dowodu tożsamości.

Procedura składania sprawozdań finansowych 2020 w pewnym sensie pozostaje niezmienna, ponieważ jeśli chodzi o zawartość sprawozdania to są to nadal trzy główne składniki: bilans, rachunek zysków i strat oraz informacja dodatkowa.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe