Procedura likwidacji przedsiębiorstwa

Zakończenie działalności i jej zamknięcie to kilkuetapowy proces, który jest trwały i nieodwracalny. Bardzo ważne, w tym wszystkim jest dopilnowanie terminów.

Procedura likwidacji przedsiębiorstwa wymaga zgłoszenia likwidacji w terminie 7 dni od zaprzestania prowadzenia działalności. W dniu zamknięcia działalności firma nie może zatrudniać żadnych pracowników. Likwidacja firmy obliguje przedsiębiorcę do sporządzenia spisu z natury, który określa wszystkie gotowe wyroby, półwyroby, odpady, surowce czy też inne towary handlowe.

Kończąc swoją przygodę z biznesem konieczne jest sporządzenie także spisu, który uwzględni wszelkie środki trwałe, wyposażenie i tym podobne.

Po zamknięciu spółki na podatniku nadal ciążą pewne obowiązki. Mowa tutaj o przechowywaniu dokumentacji oraz umów, w tym szczególnie faktur i paragonów przez pewien okres czasu.

Procedura likwidacji przedsiębiorstwa jest stosunkowo mocno skomplikowana, dlatego warto skonsultować likwidację i jej proces z profesjonalistami, którzy są bardzo dobrze obeznani w temacie likwidacji.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe