Pomoc w likwidacji spółki

Często zadawanym pytaniem przez przedsiębiorców jest czy proces likwidacji zgłoszony musi zostać do Krajowego Rejestru Sądowego. Niektórym osobom wydaje się, że wystarczy samo sporządzenie protokołu likwidacji.

Nie ma jednak możliwości, aby likwidacja spółki mogła się odbyć bez przeprowadzenia procesu likwidacyjnego. Służy on bowiem do zabezpieczenia wierzycieli spółki. Proces ten przejść musi więc przez wszystkie niezbędne etapy i być zgodny z prawem. W czasie trwania procesu likwidacji przedsiębiorca lub osoba upoważniona przeprowadza czynności likwidacyjne, które prowadzą do zakończenia bieżących interesów spółki, ściągnięcia wierzytelności, spłaty zobowiązań oraz upłynnienia majątku.

Cały proces likwidacji jest etapem końcowym funkcjonowania firmy, dlatego konieczne jest prawidłowe i kompleksowe dopełnienie wszelkich zadań. W tej fazie istnienia spółki dochodzi do uporządkowania jej spraw oraz doprowadzenia do końca wszelkich spraw firmy.

Jeżeli wydaje się Państwu, że potrzebna będzie pomoc w likwidacji spółki – zapraszamy do kontaktu, a pomożemy w przeprowadzeniu procedury likwidacyjnej firmy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe