Podpis elektroniczny jak wyrobić 2023

Podpis elektroniczny jak wyrobić 2023 – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które są zainteresowane usprawnieniem przebiegu załatwiania spraw urzędowych. W tym artykule przeprowadzimy Państwa krok po kroku, jak uzyskać e-podpis w 2023 roku.

Podpis elektroniczny – co to?

Podpis elektroniczny jest narzędziem, które pozwala na szybkie podpisywanie dokumentów online oraz daje możliwość potwierdzenia naszej tożsamości w Internecie. Można wyróżnić dwa rodzaje e-podpisów:
– profil zaufany,
– kwalifikowany podpis elektroniczny.

Pierwszy z nich jest rozwiązaniem darmowym, może być wykorzystany tylko do kontaktów z urzędami, jak i do potwierdzenia naszej tożsamości. Profil zaufany może być założony jednak wyłącznie przez osoby, które posiadają numer PESEL.
Natomiast kwalifikowany podpis elektroniczny jest płatną formą e-podpisu. Jednak może on być wykorzystywany nie tylko w sprawach urzędowych, a również w sprawach biznesowych i prywatnych, gdyż ten rodzaj podpisu jest prawnie równoznaczny z podpisem tradycyjnym. Kwalifikowany podpis elektroniczny może być wyrobiony również przez obcokrajowców, ponieważ numer PESEL nie jest wymagany.

Podpis elektroniczny jak wyrobić 2023

Jeżeli zdecydujemy się na kwalifikowany podpis elektroniczny, to pierwszym krokiem do wyrobienia jest znalezienie certyfikowanego dostawcy usług, którego rozwiązania najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Jeżeli wybraliśmy już interesujący nas e-podpis, kolejnym etapem jest jego zakup na stronie lub w punkcie.

Kolejnym krokiem jest aktywacja podpisu elektronicznego. Po zakupie trzeba złożyć odpowiedni wniosek, który pozwoli nam uzyskać kwalifikowany podpis. Do wypełnienia wniosku niezbędne jest podanie danych osobowych oraz kontaktowych, dlatego należy mieć przygotowany jakiś dokument potwierdzający naszą tożsamość.

Przedostatnim etapem wyrobienia, jeżeli nasz wniosek został zaakceptowany jest potwierdzenie tożsamości. Na tym etapie należy udać się do punktu, który oferuje taką usługę. Może być to punkt dostawcy lub punkt partnerski. Niemal w każdym mieście możemy znaleźć takie miejsce. Do potwierdzenia tożsamości należy posiadać dowód osobisty lub paszport.

Po spełnieniu wszystkich powyższych wymogów, ostatnim krokiem jest instalacja oprogramowania na naszym urządzeniu i pobranie certyfikatu kwalifikowanego podpisu. Po wykonaniu tych czynności możemy śmiało podpisywać nasze dokumenty zdalnie.

Podpis elektroniczny jak wyrobić 2023 – pomoc

Oferujemy kompleksową pomoc dla wszystkich zainteresowanych wyrobieniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Pomagamy na każdym etapie założenia e-podpisu, dzięki czemu zyskują Państwo pewność, że cała procedura została przeprowadzona prawidłowo. W naszym punkcie mogą Państwo również potwierdzić tożsamość lub odnowić e-podpis. Zapraszamy!

Kwalifikowany podpis elektroniczny 2023

▸▸▸ Oferta kwalifikowany podpis elektroniczny

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe