Podatki w spółce

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podlega podatkowi dochodowemu od osób prawnych. W przypadku tej jednostki wyróżnia się model podwójnego opodatkowania wynikający z opodatkowania dochodu spółki 19% podatkiem CIT, a kolejno podatkiem PIT od wypłaconej przez wspólników dywidendy.

Istnieje sporo sposobów by obniżyć podatki w spółce. Ważne jest jednak by nasza działalność w tym zakresie nie naruszała przepisów prawa podatkowego. W przeciwnym razie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności za co może grozić nam kara grzywny, a nawet ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Obniżeniu należności podatkowych w sposób legalny służy optymalizacja podatkowa. Wybór odpowiednich narzędzi optymalizacyjnych warto powierzyć specjalistom, tak aby mieć pewność, że działamy zgodnie z prawem.

Nasze biuro rachunkowe oferuje profesjonalne usługi z zakresu rachunkowości i podatków. Świadczymy usługi doradcze, optymalizacyjne, wypełniamy wszelkie dokumenty oraz reprezentujemy naszych Klientów przed urzędami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu podczas którego przedstawimy wszelkie szczegóły.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe