Podatki spółki komandytowej z o.o.

Najczęściej wybieraną formą działalności w naszym kraju, jest ta z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania wobec wierzycieli. Przedsiębiorcy decydują się na nią pomimo niewątpliwej wady jaką posiada, a mianowicie podwójnego opodatkowania. Pierwszy raz płaci się podatek za wypracowany dochód, drugi raz za zysk wypłacany wspólnikom w postaci dywidend. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zachować niemalże brak odpowiedzialności przy jednoczesnym pojedynczym opodatkowaniu.

Minimalne podatki spółki komandytowej z oo i małe ryzyko ponoszenia strat w razie długów są głównym powodem dla którego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie takiej działalności. Nie wymaga ona prowadzenia złożonej księgowości, a proces rejestracji nie jest tak skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Wystarczy założyć każdą ze spółek oddzielnie, dokładnie w taki sam sposób jak zawsze, i je połączyć. Skorzystać można również z pomocy fachowców, którzy mogą dokonać tego w naszym imieniu, sporządzą i dostarczą odpowiednie wnioski i uregulują dokumentacje, szybko i sprawnie.

Niskie podatki spółki komandytowej z oo, to bez wątpienia argument najbardziej przemawiający za prowadzeniem firmy w tej formie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można wykluczyć największą wadę, przy jednoczesnym zachowaniu największej zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe