Organy spółki komandytowej

Spółka komandytowa to spółka mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której za zobowiązania wobec wierzycieli odpowiadają organy spółki komandytowej, składające się z zarządu komplementariuszy i komandytariuszy. Komplementariusz to osoba odpowiadająca za zobowiązania całym swoim majątkiem, natomiast komandytariusz, odpowiada za zobowiązania tylko do określonej w umowie kwoty czyli do sumy komandytowej.

Spółka komandytowa posiada wiele zalet, do nich zaliczmy m.in możliwości korzystania z prostszych zryczałtowanych form opodatkowania, możliwość ustanowienia komplementariuszem spółki z o.o. w celu optymalizacji podatkowej, organy spółki komandytowej rozliczają się z fiskusem PIT-em.

Każda spółka komandytowa wymaga założenia i rejestracji jej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Działania te są czasochłonne oraz sprawiają trudności. Jeżeli chcesz aby wszystko odbyło się profesjonalnie i szybko, to nasza Kancelaria jest idealną odpowiedzią na Twoje problemy. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją swojej spółki poprzez naszą Kancelarię zachęcamy do współpracy.