Opodatkowanie spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej wybierają formą na prowadzenie działalności. Jej regulacje gwarantują, iż majątki własne wspólników są zabezpieczone, a ich odpowiedzialność za zobowiązania spółki jest ograniczona do wysokości wniesionych wkładów.

Opodatkowanie spółki z o.o. jest niejako podwójne, gdyż spółka podlega opodatkowaniu według zasad określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Jako pierwszy opodatkowany jest dochód sp. z o.o. podatkiem dochodowym od osób prawnych CIT, a następnie opodatkowane podatkiem PIT są wypłacane wspólnikom dywidendy.

Podatki w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością mogą być bardzo wysokie, gdyż opodatkowanie spółki z o.o. jest duże. Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby w swojej spółce z o.o. ograniczyć niejako wysokość płaconych podatków zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Przygotują oni plan optymalizacji podatkowej mający na celu zmniejszenie opłat podatkowych, udzielą cennych wskazówek i wielu przydatnych porad.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe