Odpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością komandytowa jest bardzo zachęcającą forma na prowadzenie działalności dla nowych przedsiębiorców. Pozwala na znaczną optymalizację podatkową i ograniczenie odpowiedzialności przez wspólników ich majątkami osobistymi za zobowiązania zaciągnięte przez spółkę z o.o. komandytową.

Odpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o. jest znacznie ograniczona. W związku, iż oficjalną działalność w spółce z o.o. komandytowej pełni spółka komandytowa mamy do czynienia z podziałem wspólników na komandytariuszy i komplementariuszy. Rolę komandytariusza w spółce pełni osoba fizyczna, a komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To właśnie ona odpowiada całym swoim majątkiem ( z jej uregulowań prawych wynika, że ograniczonym do pewnej kwoty) za zobowiązania spółki z o.o. komandytowej.

Dogodna odpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o. musi mieć swoją cenę. Stworzenie takiej połączonej spółki wiąże się z koniecznością założenie dwóch oddzielnych spółek, przez co koszty związane z rejestracją gwałtownie rosną.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe