Obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej

Obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej – kto powinien zapoznać się ze zmianami podatkowymi?
Od nowego roku przedsiębiorcy powinni zapoznać się ze zmianami w kwestii kas fiskalnych i terminali płatniczych. Polski Ład wprowadza obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej. Przedsiębiorcy mają obowiązek umożliwienia Klientom dokonywania płatności bezgotówkowych – karta płatnicza lub blik. Powinni oni zastanowić się już teraz nad zakupem terminala płatniczego, gdy sprzedawcy tych urządzeń uprzedzają, że wraz ze zwiększeniem popytu na nie może nastąpić podwyżka ich ceny.

Na ten zakup będzie można otrzymać ulgę do 2500zł, jeśli podatnik nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej, ale ma ją i zakupił do niej terminal lub do 1000zł dla pozostałych podatników.

Przedsiębiorcy posiadający kasę fiskalną online (połączoną z Centralnym Repozytorium Kas) oraz terminal płatniczy muszą od lipca odpowiednio zgodnie z wytycznymi zintegrować te urządzenia.

W 2022 roku przedsiębiorcy powinni spodziewać się wzmożonych ilości kontroli podatkowych w formie nabycia sprawdzającego przez pracowników Fiskusa, które mogą zakończyć się mandatem w razie wykazania nieprawidłowości np. niewydrukowania paragonu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe